İzleyicilerim

10.06.2012

SAÇIMI KESTİRMEK İSTİYORUM AMA?

 Saçlarımı kestirmek istiyorum ama bir türlü de buna yanaşamıyorum yaz geldi, deniz, kum derken daha da mahvolucak buna canı gönülden inanıyorum. Eger kestirirsemde neden kestirdim diye üzülücem bunu da biliyorum :) Ama sonradan yumuşayıp iyiki kestirmişim diyicem.
Aile fertleri o kadar babacan olmayıp. kötü olduysa, hiç acımadan "bence bir daha kuaföre giderken anneni almayı unutma evladım" diyen babaların sayısı hiç de az değildir bunu bende sizde biliyorsunuz. Anneler bu konuda yalan söylemeye (veya kuzguna yavrusu şahin görünür hesabı) ve durumu iyi göstermeye daha meyillidirler. çoğunlukla, "güzel olmuş evladım gel bir öpeyim seni" derler. ancak, ve gerçekten kötü ise, o zaman dayanamayıp "bence o kadar güzel olmamış, sanki eskisi daha iyiydi" derler. bu söyleyecekleri en negatif şeydir zira..

ve yeniden, (bu 3. aynaya bakma seferdir. ilk sefer kuaförde, ikincisi eve gelir gelmez bakılan aynada yaşanır. sanki evdeki ayna, kuafördekinden daha gerçek bir görüntü sergileyecekmiş gibi) evet yeniden aynaya bakılır ve gerek arkadaş gerekse de aile fertlerinin fikirleri bir araya toplanarak, bir sonuca ulaşılmaya çalışılır..

kesilen saçın uzunluğu ile doğru orantılı olarak büyüyen veya küçülen bu gerginlik anları, savaşa çıkmadan önce zırhını giyen, kılıcını kuşanan asker'i hatırlatır. zira, tekrar dışarı çıkıldığında, o yeni kesilmiş saç uçları, tıpkı savaş meydanında insanı yoran ayaz'a maruz kalmış bünye gibi büzüşeceklerdir. ve şu an, hangi zırhın (bazıları çok çok ağır metalden olur) ve hangi tip kılıcın alınacağı iyice düşünülür, bu 3. aynaya bakma seansı boyunca..

ardından iki karardan biri verilir.. birincisi "ben her halimle güzelim, süperim canavarım, iki saç teli mi beni yiyecekmiş" nidaları eşliğinde verilen karardır. ikincisi ise, "off off nerden kestirdim ben bu lanet saçları, bak şimdi 3-4 aydan önce uzamaz da.." cümlesi ile başlayan ikinci karardır.
    Ama genelde benim saçım bir ayda hemen uzadıgı için benim sorunumda bu oluyor ve hep kestirmek istiyorum hep uzun saç kullandım kahküllerimde var resimdeki gibi(görünmemiş ama) ve bu sefer baya bi kısa kestirmek istiyorum ya küt yada değişik bir şekil. Saçını boyama taraftarı değilim akıyo, dip boyası geliyor falan hiç bana göre değil 20 yaşındayım ama genede boyama taraftarı bugüne kadar hiç olmadım. Boyatanlara da "aman vazgeçin artık şu boya işinden kendi ana renginizde kalın kendinize mi güvenmiyorsunuz yoksa" falan derim.

Yani benim bu kadar sürüyor sendromum ya sizin neler oluyor?

Kestirince nasıl bir hal alıyorsunuz?

Sevgilinizin,annenizin, en yakın dostunuzun ilk gördüğünde lafları size kurdukları sözler neler?

Şimdiden çok merak ettiğimi söylesem :))
Yorum Gönder