İzleyicilerim

11.12.2015

TIRNAK LOUNGE ZİYARETİM II SHELAC UYGULAMASI


Çok hareketli bir haftadan herkese merhaba :) 

Benim ne kadar çok oje aşığı olduğumu, ellerimi ne kadar çok sevdiğimi ve bu konu hakkında her yeniliğe açık olduğumu beni instagram'dan (@ecegurbuzblog) takip edenler biliyordur. Geçtiğimiz günlerde Tırnak Lounge'ın sahibi Ayşe hanımı ziyarete gittim. Aslında Tınak Lounge kısa zamanda beş ay önce açılmış, taze bir yer. Steril ve pembe bir ortama sahip. 

Dekoru çok göz alıcı ve bir o kadar da ihtişamlı. Detaylarını çok beğendiğimi söylemek istiyorum. Salonun, Tırnak, Kaş ve Kirpik üzerine çalışıyor olmasıyla birlikte  nail art, özel bakımlar (CND Tırnak güçlendirme Tedavisi), Tırnak yeme tedavisi, manikür pedikür, shellac üzerine de çalışmalarının olduğu geniş bir yelpazeye ve donanıma sahipler. 


Bana da içlerinden "SHELLAC" Kalıcı oje uygulamasını hediye ettiler. 
İsterseniz ilk başta Shellac uygulaması nedir daha çok kimler uygulatıyor onlardan bahsedeyim size.

Shellac uzman manikürsitler tarafından uygulanması gereken kalıcı oje sistemidir. Tırnaga 4 veya 5 kat sürülerek uygulanan Shellac kalıcı oje UV3 makinesi kullanılarak sabitlenir. Sabitlenme işleminden sonra ayna parlaklığındaki görüntüsüyle 2 hafta süreyle tırnaktan çıkmaz ve bozulmaz. (Benim uygulamam 2 gün önce yapıldı.) 

Shellac'ın hava alma özelliğinden dolayı tırnaktaki sararma, kırılma, soyulma sorunları ortadan kalkar.

Shellac kalıcı oje 2 haftalık kullanım süresi sonunda uzman maniküristler tarafından özel solüsyon yardımıyla çıkarılır.

Shellac özel formülü ile tırnakta ojeden veya kimyasallardan kaynaklanan sararmaları 105 gün içinde geçirme özelliğine sahip. Bu süreçte tırnak güçlendirme işlemi ara verilmeden yapılmalı. Çizgili, çukurlu tırnaklara sahip olan kişilerde bu uygulama pürüzsüz ve porselen gibi bir oje zemini hazırlar. Bunun sayesinde manikür de sürülen oje kalitesi artar. 

Kısacası inceliği yüzünden esneyerek ojeyi tırnaktan atan, sürekli kırılarak uzamayan tırnaklarda bu uygulama tırnak güçlendirme tedavisinde tırnağın sertleşmesini, uzamasını ve ojenin soyulmamasını sağlar.

Sürekli olarak gün içerisinde sabun, detarjan, alkol vs. gibi etkenlere maruz kalan tırnaklar beslenmeleri bozulduğu için uzayamazlar. Mesela benim tırnaklarım çabuk uzar fakat tırnağımın ucundan aldığı darbelerden dolayı örneğin işimin bilgisayar başında olması ve klavyeyle haşır neşirim bu yüzden baş ve işaret parmağımda kırılmalar yaşıyordum. 

2 Hafta sonucunda instagramdan dayanıklılığı hakkında fikirlerimi ve görüşlerimi paylaşıcam. 

Şimdi Shellac uygulamasına sırasıyla fotograflarına bakalım mı? 


İlk olarak tırnaklarıma manikür işlemi yapılıyor.
Ardından törpüleniyor ve fırçalama işlemi uygulanıyor,Veee nailart konumuz  olarak günlük kullanabilceğim french' in uygulamasına geçiliyor. Sonuçta 2 hafta boyunca tırnaklarımda olucak o yüzden minimal bir çalışma seçtik :)  

  

Son işlem olarak UV3 makinesinde sabitlenmesi için bekleniyor.
Ben burada çıkacak sonuç için merakla beklemedeyim. 


Veeeee hazırız :) Tırnaklarımı neşelendiren ve hoş sohbeti için yasemin hanıma çok teşekkür ederim :)  


Tırnak Lougne'ı keşfetmeme vesile olan ayşe hanıma ve güler yüzlülüğüne ayrı bir teşekkür ederim :) 

En kısa zamanda Yılbaşı konseptli tırnaklarımla Tırnak Lounge  tarafından karşınızda olabilirim :) 


Tırnak Lounge'ı instagram sayfasından takip etmeyi kesinlikle unutmayın.


Tırnak Lounge instagram:  @tirnaklounge 

Eğer izmir de oturuyorsanız ve Tırnak Lounge'ı ziyaret etmek isteseniz eğer adresleri.


Kıbrıs Şehitleri Caddesi 1443 cadde No:51/3 (Mango yanı) Kat:2 ALSANCAK 

  

Sevgiler
E. 


İnstagram: @ecegurbuzblog 
Yorum Gönder