İzleyicilerim

25.06.2013

NE OKUDUM: Eyvah! İş Görüşmesi

 Kızlar merhaba!
Bugün sizlere çok güzel ve işe yarar kılan bi kitapdan bahsedicem. Hem eğlenceli hem de yararlı bi kitap.Kitabı ilk elime aldığımda kapağından dolayı çok hoşuma gitmişti,iyi ki de almışım, okumuşum. Sizlerinde almanızı inanın tavsiye ediyorum. Özellikle de daha yeni mezun olduysanız eğlenceli bir yol gösterici arıyorsanız tam da bu kitap da var. Dosya/evraklarımı taşıdığım çantamla da kareler çektim kitapla uyum sağladı biraz sanki :)
 Kitabın arka kapağında ki özet ise şöyle diyor;

"Hiçbir şeyden korkmadık dünyada, iş görüşmelerinden korktuğumuz kadar! Oysa mükemmel bir görüşme performansı sergilemek ve hak ettiğimiz o pozisyonları kapmak öyle kolay ki.

Emerson, "İnsanın yarısı kendisi, diğer yarısı kendini nasıl ifade ettiğidir" demiş. İş ararken kendimizi iyi ifade edebilmemizin sırrı da görüşmelere çok iyi hazırlanmakta saklı.

Diyelim ki iş görüşmelerinde çok iyisiniz; peki, istediğiniz o pozisyon size uygun mu? İş aramaya başlamadan önce kendinize şu soruları sorun: "Benim yeteneklerim nelerdir?", "Nasıl bir işte mutlu olurum?" ve "Nasıl bir kariyer istiyorum?".
Bu kitabın ilk bölümünde; kendinizi daha iyi tanımanızı ve size uygun kariyeri belirlemenizi sağlayacak bilgiler ve kapsamlı bir "Doğru İş Check-up'ı" var. İkinci bölümde ise; doğru işi bulmanıza yardımcı olacak taktikler, görüşmelerde en çok sorulan sorular ve ayrıntılı yanıtları yer alıyor.

Yerinize iş görüşmesine gitmenin dışında, kimse size bundan daha büyük bir iyilik yapmaz, bizden söylemesi."




Kitap da çoğunlukla iş görüşmelerinde adayların karşılaşabileceği soruları ve bu sorulara yanıt verirken dikkat edilmesi gereken noktaları, kategorize edilmiş biçimde inceleyen çok başarılı bir kitap.Gerçekten de başarmışlar.

Minik de olsa kitabın sayfalarında yer yer karikatürler var.Bu da onlardan birisi.

Yazarları Hakan Yaman ve Ahmet Şerif İzgören

Mutlaka okuyun derim..

Sevgiler
E.
Yorum Gönder